Yardım Mı Gerekiyor?

CE Teknik Dosya işlemlerinde tarafımızdan destek almak için,Hemen Arayın
(312) 433 11 14

CE Teknik Dosya

CE belgesi almak için başvuruda bulunan firmalar CE teknik dosyası hazırlamak zorundadır. Süreç içerisinde danışmanlık hizmetinin alındığı firma , bu konuda gerekli olan belgelerin hazırlanması için şirket yetkililerini yönlendirecektir. Bu teknik dosyada CE belgesi almak için başvurulan ürün ile ilgili tüm teknik bilgiler, risk analizleri, gerekli çizimler, testler ve inceleme sonuçları ile varsa diğer belge ve sertifikalar yer alır. Firma yetkilileri hazırlamış oldukları CE teknik dosyası’ nı hazırlamak ve saklamakla yükümlüdür. Çünkü gerekli görülmesi halinde yetkili kurumlara ve denetçilere inceleme yapmaları üzere verilecektir.

CE teknik dosyası içeriği ürünün çeşidine ve gerekli özelliklerine göre değişiklikler gösterebilir. Bu nedenle CE belgesi almak için hazırlıklara başlayan firmalar, tek tip bir CE teknik dosyası hazırlayamazlar. Ürüne göre değişiklik gösterebilecek olan CE teknik dosyası için danışmanlık hizmetleri veren yetkili firmalardan yardım alınmalıdır.

CE teknik dosyası çok kapsamlı olan önemli bir belgeler topluluğudur. Bunun içerisinde ürünün ne amacıyla üretildiği ve teknik özellikleri, tasarım ve üretim aşamasındaki gerekli bilgiler, çevreye ve gerekli standartlara uygunluğu gibi önemli konular belgeleri ile yer alır. Bu kadar önemli belgelerin yer aldığı CE teknik dosyası firma yetkilileri ve danışmanlık uzmanları tarafından özenle hazırlanır. Böylece CE işareti almak için gerekli olan aşamalardan en önemlisi tamamlanmış olur. Ardın Ürüne CE İşareti vurulabilir. CE Teknik dosyası olmayan bir ürünün üzerine CE işareti vurulması kanunen yasaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin

Hemen Arayın